tel. 795-565-700

czynne od pon-pt
od 8:00-20:00
sob. 8:00-18:00

LeonideX.pl

Najczęściej zadawane pytania:
pytajnik_mini
Czy muszę osobiście dostarczyć sprzęt do naprawy?
Nie ma takiej potrzeby na terenie Krakowa i okolic dojeżdzamy do klienta bezpłatnie. Z dalszych okolic preferujemy wysyłkę kurierem, koniecznie z ubezpieczeniem do kwoty 5000złW wyjątkowych sytuacjach na prośbe klienta możliwy jest dojazd ma terenie małopolski jeżeli klient zgodzi się na pokrycie kosztów dojazdu.

Jakich firm/marek naprawiacie laptopy/sprzęt?
Naprawiamy wszystkie marki urządzeń dostępnych na rynku.

Czy oddając sprzęt do naprawy utracę dane?
W 95% przypadków dane są bezpieczne. Wyjątkiem sa uszkodzenia fizyczne dysków oraz logiczne. Klient oddając sprzęt do naprawy zgadza się z regulaminem który wyraźnie zaznacza, że serwis nie odpowiada za utratę danych oraz klient nie będzie z tego tytułu domagał się rekompensaty na drodze cywilno-prawnej. Pełna odpowiedzialność leży po stronie klienta. Dlatego wyraźnie informujemy zawsze o ryzyku takiej naprawy.

Co powinienem wysłać/przekazać/dostarczyć wraz z laptopem?
Zalecamy przekazanie laptopa z zasilaczem, kablem zaslającym i baterią. Jeśli to możliwe prosimy o dostarczenie odpowiedniego oprogramowania umożliwiajacego zainstalowanie/odzyskanie systemu operacyjnego wraz z numerami seryjnymi. Choć w większości przypadków nie ma takiej potrzeby.

Jak długo trwa naprawa?
Czas naprawy jest różny w zależności od konkretnego problemu. Usterki sprzętowe nie trwają dłużej niż 7 dni roboczych. W większosci przypadków trwa to jednak do 3 dni roboczych. Wyjątki stanowi tutaj wysyłka sprzętu kurierem lub inne skomplikowane naprawy wymagające zamawiania części u producenta lub najbliższej hurtowni.

Jak długo trwa zrobienie strony WWW?
Czas realizacji strony jest bardzo zróżnicowany może trwać od 1 dnia (bardzo proste strony) do 7 dni bardziej skomplikowane. Niekiedy jednak projekty mogą trwać o wiele dłużej i z takimi często się spotykamy. Są to dość wyjątkowe zlecenia ze względu na to, że o czasie w największym stopniu decyduje sam klient dostarczajac nam odpowiednie materiały i określając na czym konkretnie mu zależy. W większości przypadków jednak klienci nie widzą jak chcieli by aby ich strona wyglądała i co w sobie zawierała. Dlatego czas stworzenia strony to jeden etap a kolejny etap to dopasowanie strony zgodnie z oczekiwaniem klienta oraz kolejne poprawki. Ten etap trwa najdłużej ze względu na częste niezdecydowanie po stronie klienta. Jest to dla nas oczywiste i naturalne dlatego nie dziwią nas takie sytuację dlatego staramy się podchodzić bardzo indywidualnie do każdej osoby by spełnić jej oczekiwania.

Potrzebuję stworzyć sieć w domu/firmie od czego zacząć?
Koniecznie nalezy na spokojnie przeanalizować potrzeby i wymagania klienta. Po krótkiej rozmowie zostaną okreslone wszelkie warunki jakie musi spełniac sieć. W przypadku małych sieci (domowych) realizacja usługi trwa prawie natychmiast. Warunkiem jest tylko dostepność uzgodnionych urządzeń. W przypadku wiekszych sieci (biura, hotele lub inne) klient otrzyma wcześniej projekt który zostanie dokładnie objaśniony i zatwierdzony przez klienta.

Mam straszny bałagan w firmię i nie mam żadnej kontroli nad tym?
Niema powodu do obaw. Posprzątamy. Tego typu usługa dzieli się na 4 etapy: audyt firmy, niezbędna inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania, "wielkie sprzątanie" oraz zabezpieczenie sieci firmy (wprowadzenie procedur) i ewentualnie szkolenie pracowników.